Lugemist

Kas sul on probleeme, et beebikooli tunnis ei taha laps koostööd teha - Selline probleem tekib lapse liikumisoskuste suurenedes.Ühe aastane laps valib ise, mida ta parasjagu teha soovib.  Ühel hetkel lõkerdab ta tunnis kaasa lüües naerda, järgmisel hetkel vingerdab virilalt ema sülest maha ja paneb jooksu. Ära arva, et laps nimelt tahab sind kiusata. Lapse tähelepanu ja keskendumisvõime on veel lühiajaline. Kui tema tähelepanu klammerdub mingisugusele objektile või tegevusele, ei saa ta seda ise kergelt muuta. Iga uus lelu võib teda jäägitult haarata.  Laps ei suuda kaua ühel kohal püsida. Maailm vajab ju uurimist.                                       
Kui sa püüad last tihti segada tema keskendunud olekus, sunnid vägisi tegema asju, mida ta hetkel ei soovi, mõjub see laastavalt tema tähelepanu arengule ja tekitab hiljem probleeme ka õppimisel. Tähelepanu saab juhtida vaid üllatust või vaheldust pakkuva tegevusega. Beebikoolis me pakume välja tegevusi, mis last võiks haarata. Läbi muusika on seda kergem teha, kuna muusika ja liikumine võluvad kõiki lapsi. Loomulikult on mitme lapse tähelepanu üheaegselt raske võita ja emad ei peaks tundma piinlikkust, et just täna tema laps on ulakas ja ei tee kaasa. Ärge muretsege, vanuse kasvades laabub kõik.                        
Oleme  teinud tähelepanekuid, et rohkem esineb sellist probleemi vanematel lastel, kes varem pole regulaarselt taolistest rühmatundidest osa võtnud. Nad ei ole lihtsalt harjunud teiste lastega koos aega veetma. Seevastu lapsed, kes kolmandast elukuust võtavad regulaarselt osa beebikooli tundidest, oskavad end nö valmis panna pooleks tunniks nädalas ja nad on ka koostöövalmimad ning tähelepanelikumad. 

Viimased uudised

19. august Kinkimisrõõm
11. märts Projekt "Oskused viivad edasi" sai toetust.