MASSAAŽ

 

Massaaž annab igale inimesele võimaluse oma tervist tugevdada ja haigusi ennetada immuunsüsteemi tugevdamise ja organismi tasakaalustamise läbi. Massaaž on üks taastusravi komponente, mille teel võime ennetada terviseprobleeme, kiirendada  taastumist haigustest, likvideerida pingekoldeid ning tõsta inimese heaolutunnet. Massaaž käivitab organismis iseeneslikud paranemisprotsessid keeruka ainevahetuse elavnemisprotsesside abil. Seega saab öelda, et iga massaaž ravib, olenemata massaažiliigist. Koostöös massööriga selgitatakse välja kõige sobivam massaaž kliendi vaevuste vähendamiseks või hea tervise säilitamiseks. 

Püsiva mõju saavutamiseks  ja säilitamiseks peaks iga inimene leidma endale sobiva massaažis käimise regulaarsuse.


 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


MASSAAŽILE TULLES...


 •    püüa olla kohal õigel ajal, kuna hilinemisega lüheneb

      sinu isiklik massaaži aeg.
 •    Massööril peab olema ülevaade kliendi tervislikust

      seisundist, et tagada kliendi turvalisus ja vältida 

      ohtlike tervislike seisundite tekkimine. Teata

      massaažile tulles koheselt , kui sul on probleeme oma

      tervisega, vastasel juhul ei võta me vastutust tervise

      halvenemise eest.

     Tervisega seotud probleemide korral konsulteeri enne

     massaaži tulekut oma pere- või raviarstiga.
•    Massaaži  ei tohi teostada järgmistel juhtudel:

  1.  palavik, põletikulised protsessid mõnes 

       kehapiirkonnas
  2.  liiga madal vererõhk
  3.  mädakolded  või haavandid masseeritavas

       piirkonnas
  4.  suured sünnimärgid masseeritaval piirkonnal
  5.  hiljutised rasked operatsioonid  

       (pole möödunud 6   kuud)
  6.   kalduvus verejooksudele
  7.   raseduse katkemise oht, riskirasedus
  8.   nakkuslikud  ja viirushaigused
  9.   igasugune kasvajaprotsess või selle kahtlus

  10. kilpnäärme ületalitlus

  11. alkoholi- või narkojoove

NB!

Enese heaolu nimel teavita kindlasti kui ootad beebit, põed mõnda kroonilist või ägedat haigust, sul on tugevad veenilaiendid ,tarvitad mõningaid ravimeid.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

LÄÄNE MASSAAŽID

 

KLASSIKALINE MASSAAŽ

Klassikaline massaaž  on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka erinevatele kehaosadele.  Klassikaline massaaž aktiviseerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral.

Massaaži võib teostada igal päeval, üldmassaazi üle päeva.


 

BEEBIMASSAAŽ

Imikumassaažiga soovitatakse kodustes tingimustes alustada kohe peale sündi. Tõsi, seda ei nimetata otseselt massaažiks vaid võib käsitleda kui vanemate armastavat puudutust, mis loob lapsele turvatunde ning olulise aluse edasiseks arenguks. Professionaalse beebimassaažiga võib alustada juba 1,5- 2 kuu vanuselt. Puudutuse läbi suureneb lapsel vastuvõtuvõime ümbritsevale  maailmale  ja tema ealine areng kiireneb tunduvalt. Lapsel arenevad paremini psühhilised  ja vaimsed võimed. Õigesti tehtud massaaž parandab  lapse ainevahetust ning immunsüsteemi, mis vähendab tema haigestumist.       

 

KUPUMASSAAŽ

Kupupanekut on  raviks kasutatud sajandeid. Tänapäevaks on välja arenenud  kupumassaaž. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupumassaaž kiirendab lümfi- ja vereringet, tekitades kauakestva hüpereemia.  Väga sobilik erinevate lihaspingete korral, peale külmetushaiguste põdemist, krooniliste liigesprobleemide ja tselluliidi raviks.

 

 

TAASTAV LIHASHOOLDUSMASSAAŽ

Antud massaaž on klassikalisel massaažil (tihti ka Tai- ja hiina massaažil) põhinev tugevatoimeline lihasmassaaž mis on suunatud lihaste ettevalmistamisele enne, ja taastamisele peale sporditreeningut, võistlust  või muud füüsilist koormust ( nt. lehtede riisumine, maa kaevamine, kartulivõtt, füüsilist jõudu vajav amet jm.)

 


 

IDA MASSAAŽID

 

MEEMASSAAŽ

Meemassaaž on pärit Tiibetist. Mett  kasutatakse eelkõige kleepainena, et tekitada nakkumine massööri käe ja patsiendi keha vahel. Meemassaaž kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas, tekitades kauakestva hüpereemia. Läbi naha jõuavad organismi ka mee tuntud tervendavad  toimed. Meemassaaži kasutatakse edukalt lihaspingete, külmetushaiguste, vaimse pinge, tselluliidi ja krooniliste liigesprobleemide raviks. Meemassaaž on ainuke massaaž, millega on ravitud päikesepõletust.
Kahjuks ei sobi antud massaaž  mee allergikutele ega tiheda karvakattega inimestele. Masseeritav peab olema puhas, kreemitamata.

 

NUAD BO-RARN  PÕHJA-TAI

TRADITSIOONILINE MASSAAŽ

on India Ayurveda kultuurist pärit jooga elementidega Põhja Tai piirkonnas levinud  iidne massaažiliik. See on rahulik, hingamise rütmis teostatav üldmassaaž, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Kindlate tugevate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeeritud energia ja tasakaalustatakse hinge, keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Teostatakse kuivalt läbi mugava riietuse. On valdavalt ergutava ja tasakaalustava mõjuga.

NB! Riietuseks vali  sportlik või vabaaja dress, võimalikult hea venivusega, hingav, mitte libedast materjalist ega kilest.


 CHAMPI (India peamassaaž)CHI DETOKS (Tai teraapiline kõhumassaaž)TAI REFLEKSOLOOGILINE JALAMASSAAŽ


 

Viimased uudised

02. aprill Armastava lapsevanema massaaž beebile
27. oktoober Beebikool kolib
01. august BEEBIKOOLI!